Streekomroep De Bevelanden

PETER KEMPE: AFSCHEID VAN THE JUKE JOINTS EN VOORUITBLIK OP BLUESFESTIVAL KWADENDAMME

8 mei, 2024

door: onze correspondent Sanne van de Swaluw

KWADENDAMME - The Juke Joints beleven komende week hun laatste paar optredens en stoppen dan na 41 jaar. Peter Kempe maakte deel uit van deze beroemde bluesband en is de drijvende kracht achter het Bluesfestival in Kwadendamme. Daar zal het de laatste keer zijn dat de band in Nederland speelt. Kempe kijkt terug op vier decennia met The Juke Joints en blikt vooruit naar het weekend van 10 en 11 mei waarin het festival plaatsvindt.

Buiten hangt een straatnaambordje aan het huis met de naam ‘Juke Joints Padje’. Een cadeau van twee trouwe fans. Eenmaal het huis binnengelopen staat de radio al aan. In de woonkamer word je omringd door veel boeken, cd’s en een akoestische gitaar. Alles in het huis van Peter Kempe (67) ademt muziek.

Op de tafel staat een oude Amerikaanse koffiemok van de bekende keten IHOP (The International House Of Pancakes). Meegenomen uit Amerika na één van de vele bezoeken aan dit blues liefhebbende land.

© Streekomroep De Bevelanden/Sanne van de Swaluw

BLIKKEN MEEL EN SUIKER

Van kinds af aan was Peter al muzikaal: “Mijn vader had vroeger een bakkerij in het dorp. Ik was nog maar zes jaar en pakte alle blikken van meel en suiker bijeen en ging daar flink op te keer met stokjes.” Daarnaast denkt hij ook dat je nou eenmaal zo wordt geboren. Het muzikale zit in de familie, vooral bij zijn broers en zussen.

Van zijn vijftiende tot vijfentwintigste levensjaar speelde hij bij een plaatselijke band uit Kwadendamme. Na tien jaar stopte een aantal bandleden en vond er een zoektocht plaats voor vervangers. Hieruit kwam The Juke Joints tot stand.  

Toen hij zestien jaar was, kwam hij op een jongerenkamp van zijn school in aanraking met bluesmuziek. Hij hoorde daar de eerste elpee van Rory Gallagher en was gelijk verkocht. Dit was zijn eerste kennismaking met de bluesrock. Dit is ook de huidige en kenmerkende speelstijl van The Juke Joints.

SUN STUDIO IN MEMPHIS

Bij The Juke Joints is Kempe zowel de drummer als de zanger en heeft hij het daarnaast ook nog heel druk met het draaiende houden van de band. Deze dubbelrol van organisator, boeker en bandlid vindt hij overigens bijzonder. Hij heeft ook veel mooie tijden meegemaakt met de band. Wat hij het meeste gaat missen is eigenlijk te veel om op te noemen zegt hij zelf. ‘’Wij hebben echt door heel Europa gespeeld en zijn een paar keer in Amerika geweest. Hier hebben wij zelfs opnames gemaakt in de Sun Studio in Memphis, een zeer befaamde studio. Dat was echt een ongelooflijke ervaring.’’ Daarnaast hebben ze op North Sea Jazz gespeeld en toerden The Juke Joints jarenlang door Ierland.

NIEUWE GROOVE

Minder leuk aan het spelen in een band was als er bandleden opstapten. “Je moet dan toch elke keer weer samen je nieuwe groove vinden’’, zegt Peter. De band stopt nu definitief. Dat heeft alles te maken met de lichamelijke gebreken bij de mondharmonicaspeler Sonnyboy. Een vervanger zoekenis geen optie voor The Juke Joints. Hun karakteristieke stijl van spelen maakt het vrijwel onmogelijk om hem te vervangen.

The Juke Joints in 2017 op het festival Jazz by the Sea. Peter Kempe tweede van links naast monharmonicaspeler Sonnyboy. © Peter van den Assem

SERIEUZE BELASTING

Over zijn toekomstplannen vertelt Peter: “Eerst even wennen aan het leven zonder agenda en lekker met de camper op stap gaan en van de vrijheid genieten." Hij blijft uiteraard ook muziek maken. Maar op een andere manier dan dat hij nu doet. Dus vooral met een akoestische gitaar of mandoline, want: “Drummen en zingen tegelijkertijd (zoals hij nu doet bij The Juke Joints, red.) is wel een serieuze belasting en ik moet zeggen dat ik ga merken dat ik naar de oudere garde ga. Wij spelen niet op de handrem en dat vergt natuurlijk wel heel veel energie.”

‘ALLEMAAL OP ‘T GEMAK’

Peter gaat door als organisator van het Bluesfestival in Kwadendamme, dit jaar de dertigste editie. Hij beschrijft het festival als ‘laagdrempelig, gemoedelijk en allemaal op ‘t gemak’, iets wat hem zelf ook wel typeert. Door de jaren heen is het festival behoorlijk gegroeid: van oorspronkelijk honderdvijftig naar nu twaalfhonderd bezoekers. Het is steevast binnen een aantal dagen uitverkocht.

Op 11 mei spelen de The Juke Joints voor het laatst in Kwadendamme. Maar niet alleen zij nemen afscheid, ook de bluesband Barrelhouse stopt er na vijftig jaar mee. Kortom, het wordt een bijzondere editie voor zowel de bands, als de festivalbezoekers. Peter: “Het wordt echt genieten."

Luister hieronder naar het gesprek dat verslaggever Peter van den Assem had met Peter Kempe over het Bluesfestival Kwadendamme.

 


Deel dit artikel


Advertentie
Advertentie

Lees ook

Bram & Jur te gast in de radiostudio
Goes cultuur

Bram en Jur maken 'stoute' dromen waar

19 april, 2025

Aanstekelijk, frivool en een voorbode van een heerlijke zomer in aantocht. Zo mag de debuutsingle van Bram en Jur genoemd worden. Al jaren dikke vrienden en nu ook verenigd in een dansbare track 'Stouter'.

de traumahelikopter kwam naar Rilland voor een medische spoedoverdracht
112 nieuws Reimerswaal

Traumahelikopter landt bij Rilland voor medische spoedoverdracht

19 april, 2025

Aan het einde van de ochtend is de traumahelikopter Lifeliner 3 geland bij Rilland voor een medische rendez-vous met de ambulancedienst. De patiënt werd daarna onder politiebegeleiding met spoed naar een ziekenhuis buiten de regio gebracht.

Van links naar rechts:  Arno Vael (gedeputeerde Zeeland), Saskia Boelema (gedeputeerde Noord-Brabant), Kees Jan de Vet (dijkgraaf Waterschap Brabantse Delta),  Joris Hogenboom (directeur Brabants Landschap) en Wim van Gorsel (dagelijks bestuurslid Waterschap Scheldestromen).
Waterschap Scheldestromen Waterschap Brabantse Delta

Nieuw gemaal moet halt toeroepen aan 'nationale verspilling' van Walwater

18 april, 2025

Met een convenant hopen Zeeuwse en Brabantse buurwaterschappen niet alleen efficiënter met zoet water om te gaan, maar een voorbeeld te geven hoe regionale samenwerking kan bijdragen aan de klimaataanpak.

School De Linge is winnaar van de E-Waste Race. In het midden: wethouder Annebeth Evertz.
E-waste Race Kapelle

Basisschool De Linge wint E-waste Race

17 april, 2025

Met de overwinning ontvangt De Linge een geldbedrag van 500 euro. De tweede plaats, met een prijs van 250 euro, is voor basisschool De Bornput uit Oostdijk, terwijl de Juliana van Stolbergschool de derde plaats behaalt en 100 euro wint.

Culturele Agenda april 2025
Bevelanden cultuur

Culturele Agenda april 2025

17 april, 2025

Wie treedt op, waar, wanneer en hoe laat? Je hoort het niet alleen dagelijks in de radioprogramma's van Streekomroep De Bevelanden, je leest het ook online in onze Culturele Agenda. Evenementen, optredens, toneelvoorstellingen; meldt ze eenvoudig via redactie@streekomroepdebevelanden.nl

De Vlaketunnel bij de A58 was deze maand in één week tijd driemaal geblokkeerd.
Vlaketunnel A58

Reimerswaal en Kapelle trekken aan bel over Vlaketunnel: 'Bereikbaarheid Zeeland onder druk'

16 april, 2025

De twee Bevelandse gemeenten willen dat Rijk en provincie maatregelen nemen om de bereikbaarheid en veiligheid van Zeeland te waarborgen bij incidenten in en rond de Vlaketunnel.

De huidige huisvesting van de RUD aan het Stadhuisplein in Terneuzen.
RUD Terneuzen

Reimerswaal wil onderzoek naar RUD: 'Raden buitenspel gezet'

16 april, 2025

De gemeenteraad van Reimerswaal heeft dinsdagavond unaniem een motie van Leefbaar Reimerswaal en SGP aangenomen, voor een onafhankelijk onderzoek naar de miljoenen kostende verplaatsing en herhuisvesting van de Regionale Uitvoeringsdienst (RUD) Zeeland.

archieffoto Muziekfeest op het plein 2024
Goes Ondernemers Organisatie Goes

Samenwerking tussen OOG en KHN moet Goese binnenstad laten bruisen

15 april, 2025

De binnenstad van Goes krijgt een nieuwe impuls. De Ondernemers Organisatie Goes (OOG) heeft een nieuw bestuur en wil samen met alle ondernemers en sectoren de Goese binnenstad (weer) laten bruisen. Daarbij staat samenwerken centraal, onder meer met Koninklijke Horeca Nederland (KHN) afdeling Goes en Zuid-Beveland.