archieffoto Han Polman en Margot Mulder
archieffoto Han Polman en Margot Mulder Hans Colijn, Streekomroep de Bevelanden

Preek van de leek: Han Polman

25 november, 2023

door: Marcel Steenbakker

OVEZANDE - Commissaris van de Koning Han Polman is uitgenodigd voor de 'Preek van de Leek'. Dit is een initiatief waarbij mensen, gelovig of niet, die in de samenleving iets van zich laten horen een preek houden tijdens een eredienst.

Het is weer eens wat anders dan spreken voor de Provinciale Staten en haar gedeputeerden; de kerk. In de 'Preek van de Leek' is Han Polman uigenodigd om zondagmorgen 26 november te preken tijdens de kerkdienst in de RK-Kerk in Ovezande.

Het kerkbestuur is verheugd dat de Commissaris van de Koning in hun kerk zal preken. Uiteraard is de commissaris op veel terreinen helemaal geen leek. De term wijst ook meer op het feit dat de mensen die uitgenodigd worden voor de 'Preek van de Leek' geen theologische opleiding genoten hebben.

Veelal is het theater, de krant of radio en televisie de plaats waar de genodigden 'preken'. Kunstenaars, cabaretiers, sporters, columnisten en dus ook de Commissaris van de Koning voor Zeeland. Voorganger tijdens de dienst is pater Thaddy de Deckere.

Tijdens de dienst wordt ook gezongen en gebeden. Na afloop is er gelegenheid om na te praten onder het genot van een kopje koffie of thee in het nabijgelegen dorpshuis.

Han Polman preekt in de RK-Kerk in Ovezande, zondagmorgen 26 november. De viering begint om 09.30 uur. Iedereen die wil komen luisteren is welkom om deel te nemen aan de viering.

 

 


Deel dit artikel


Advertentie
Advertentie

Lees ook

De Grote of Maria Magdalenakerk in Goes.
Goes cultuur

Jubileumavond Martin Mans met mannenkoor de Urker MANS Formatie

22 oktober, 2026

Zaterdag 14 november is het 50-jarig jubileumconcert in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes, en dirigeert Martin Mans het mannenkoor de Urker MANS Formatie.

Voldoende, goed zoetwater is onmisbaar voor de landbouw.
zoetwater landbouw

Informatiemarkt in 's-Gravenpolder over beschikbaarheid zoetwater

22 oktober, 2026

Grondgebruikers in de gemeente Borsele die meer willen weten over zoetwater, kunnen maandag 26 oktober terecht op de informatiemarkt in 's-Gravenpolder.

Erik de Koeijer.

Transportpionier Erik de Koeijer uit Yerseke plotseling overleden

22 oktober, 2026

Erik de Koeijer (68), eigenaar en jarenlang de drijvende kracht achter Kotra Logistics in Yerseke, is woensdag 21 oktober plotseling overleden. De ondernemer bouwde het bedrijf uit tot een internationaal familiebedrijf in de transport en logistiek. 

Borsele zoekt onderkomens voor vleermuizen.
Borsele vleermuizen

Ook Borsele zoekt onderkomens voor vleermuizen

22 oktober, 2026

Eigenaren van particuliere woningen en panden kunnen tot 7 november aanmelden bij de gemeente, om in aanmerking te komen voor een gratis vleermuisvoorziening.

Kamperland staat stil bij oorlogsslachtoffers
Kamperland Herdenking

Kamperland staat stil bij oorlogsslachtoffers

22 oktober, 2026

De oorlogsslachtoffers uit Kamperland worden maandag 2 november herdacht bij het oorlogsmonument in het dorp. Leerlingen van basisschool De Kamperschouw spelen een rol tijdens de jaarlijkse herdenking, waarbij ook kransen en bloemen worden gelegd.

Werkzaamheden aan de Wersterscheldedijk, eind 2025.
Dijkversterking Waterschap Scheldestromen

Onzekerheid over rijksgeld dreigt dijkversterkingen in Zeeland te vertragen

21 oktober, 2026

Waterschap Scheldestromen waarschuwt dat onduidelijkheid over de financiering vanaf 2029 gevolgen kan hebben voor de planning van dijkversterkingen.

Afbeelding ter illustratie.
Bevelanden cybersecurity

Websites niet bereikbaar om veiligheidsrisico's PHP

21 oktober, 2026

Uit voorzorg halen overheden, ziekenhuizen, bedrijven en gemeenten websites en digitale diensten offline. Ook de site van Streekomroep De Bevelanden was getroffen.

Wethouder Kees Weststrate:
Borsele begroting

Borsele: ruim één miljoen in de plus in 2027, daarna volgen tekorten

21 oktober, 2026

In de drie jaren ná 2027 voorziet de gemeente tekorten, met bijna 439.000 euro in 2028, krap drie ton in 2029 en ruim 63.000 euro in 2030.