Prins Fabian kwam, zag en genoot met volle teugen
6 maart, 2025
door: Marcel Steenbakker
GOES - De haring is begraven en het carnaval voorbij. Op Zuid-Beveland hebben carnavalsvierders mede door de goede weersomstandigheden, volop kunnen genieten van feesten, praalwagens en kleurig uitgedoste mensen. De belangstelling voor het feest dat voorafgaat aan de vastentijd leek dit jaar zelfs groter dan voorgaande jaren. Het carnavalsfeest wint aan populariteit.
Prins Fabian van het Hanzehat (Goes) bracht woensdagmorgen in het ochtendprogramma van Streekomroep de Bevelanden op de radio verslag uit van wat hij een ‘super feest’ noemde. Fabian, voor het tweede jaar in zijn functie als prins carnaval, vertelde dat de groei van de Goese carnavalsvereniging gestaag verder gaat. Voor 2023 was de vereniging enkele jaren zonder prins en hield een handjevol die-hards de vereniging en het carnavalsfeest in Goes overeind.
Audio: Prins Fabian in 'Op Weg, de Bevelandse Ochtendshow' bij Streekomroep de Bevelanden
'Hanzehat, di zit meziek in'
Die tijd is veranderd, er waait een frisse carnavalswind door Goes. De oudste carnavalsvereniging van Zeeland, 79 jaar, groeit weer en daarmee ook de belangstelling voor het carnavalsfeest. Niet zo verwonderlijk dat het motto dit jaar ‘Hanzehat, di zit meziek in’ was. Het motto werd eind 2024 gekozen.
Goes was dit jaar ook gastheer voor het Kwartettenbal waarbij de vier Bevelandse carnavalsverenigingen elkaar ontmoeten. Het bal werd dit jaar voor de 39e keer gehouden. Goes was voor de 10e keer gastheer. Ter gelegenheid daarvan werden de prinsen van Kwadendamme, Lewedorp en ’s-Heerenhoek vorstelijk ontvangen op de oude stadhuis aan de Grote Markt.
Een weekend vol feesten
Prins Fabian, zijn adjudant en de Raad van Elf waren een weekend lang in touw. De katholieke scholen in Goes en dansschool Janvier werden vereerd met een bezoek. Prins Fabian was aanwezig op Sportpark ’t Schenge en natuurlijk tijdens de feesten die georganiseerd werden in Café Baarends, sinds jaar en dag het thuishonk van Arti Carnaval, en de Puutenbar (Café de Pompe) aan de Grote Markt. Het feit dat die laatste zich aangesloten heeft als feestlocatie laat zien dat de belangstelling weer groeit.
Of er in de toekomst mogelijk weer praalwagens door de straten en door de binnenstad van Goes rijden is nog een grote vraag maar wel een droom die leeft bij Prins Fabian en de leden van Arti Carnaval.
Het feest werd in Goes zondagavond al afgesloten met de nominatie van de motto’s voor volgend jaar. Maar liefst 52 motto’s werden ingediend waarvan er een aantal geselecteerd zijn als kanshebber. Deze zullen later dit jaar via de website en de sociale media van de carnavalsvereniging gedeeld worden.
Deel dit artikel
Lees ook
Transportpionier Erik de Koeijer uit Yerseke plotseling overleden
22 oktober, 2026
Erik de Koeijer (68), eigenaar en jarenlang de drijvende kracht achter Kotra Logistics in Yerseke, is woensdag 21 oktober plotseling overleden. De ondernemer bouwde het bedrijf uit tot een internationaal familiebedrijf in de transport en logistiek.
Kamperland staat stil bij oorlogsslachtoffers
22 oktober, 2026
De oorlogsslachtoffers uit Kamperland worden maandag 2 november herdacht bij het oorlogsmonument in het dorp. Leerlingen van basisschool De Kamperschouw spelen een rol tijdens de jaarlijkse herdenking, waarbij ook kransen en bloemen worden gelegd.