Provincie wil Deltaweg (N256) veiliger maken met middenberm en viaducten
14 juni, 2024
door: Omroep Zeeland
GOES - De provincie Zeeland heeft minimaal 60 miljoen euro nodig om de Deltaweg, de N256, tussen Goes en de afslag Kamperland, veiliger te maken. In een plan van de provincie staat dat er een middenberm moet komen, zodat inhalen niet meer mogelijk is. De Deltaweg is nu nog een tweebaansweg, waar inhaalmanoeuvres regelmatig frontale botsingen veroorzaken. Tractoren en fietsers krijgen ieder een eigen aparte rijbaan en er worden twee kruispunten ongelijkvloers gemaakt door de aanleg van viaducten.
Er wordt al jaren gesproken over de verkeersonveiligheid van de Deltaweg en de noodzaak om de weg aan te pakken. "Na de A58 is de Deltaweg tussen Goes en Zierikzee een van de drukst bereden route van Zeeland. Deze weg is nu echt onveilig, dus we willen deze weg veiliger maken en met het veiliger maken hopen we dat er daardoor betere doorstroming komt", zegt gedeputeerde Harry van der Maas.
Waarom niet 2 keer 2 rijstroken?
Dorpsraden uit de omgeving vinden het jammer dat de provincie er niet voor gekozen heeft om van de weg een vierbaansweg te maken. De provincie Zeeland heeft diverse studies laten doen naar hoe ze de weg het beste veiliger kunnen maken. "Kijk een vierbaansweg zou een hoop problemen laten verdwijnen, maar dat is voor nu nog geen optie en is ook nog niet noodzakelijk", zegt gedeputeerde Van der Maas.
Toch wordt een vierbaansweg niet volledig uitgesloten zegt hij: "De viaducten die we nu willen gaan aanleggen worden dusdanig aangelegd dat we altijd nog later er eenvoudig een rijstrook bij kunnen maken."

© Omroep Zeeland
De dorpsraad van Wolphaartsdijk is voorzichtig positief over de plannen, maar ook teleurgesteld: "Kijk, er wordt eindelijk iets aan de weg gedaan, daar ben ik blij mee. Het liefst had ik wel een vierbaansweg willen hebben en een tunnel bij Kats. Dat weet je zeker dat alle problemen over zijn", aldus Piet Hannewijk van de dorpsraad.
Binnenkort plannen uitwerken
Provinciale Staten hebben inmiddels 2 miljoen euro toegezegd waarmee de plannen voor de verbetering van de weg verder worden uitgewerkt.
Dit is een bericht van Omroep Zeeland
Deel dit artikel
Lees ook
Transportpionier Erik de Koeijer uit Yerseke plotseling overleden
22 oktober, 2026
Erik de Koeijer (68), eigenaar en jarenlang de drijvende kracht achter Kotra Logistics in Yerseke, is woensdag 21 oktober plotseling overleden. De ondernemer bouwde het bedrijf uit tot een internationaal familiebedrijf in de transport en logistiek.
Kamperland staat stil bij oorlogsslachtoffers
22 oktober, 2026
De oorlogsslachtoffers uit Kamperland worden maandag 2 november herdacht bij het oorlogsmonument in het dorp. Leerlingen van basisschool De Kamperschouw spelen een rol tijdens de jaarlijkse herdenking, waarbij ook kransen en bloemen worden gelegd.