De Sloestraat in Hansweert (archieffoto).
De Sloestraat in Hansweert (archieffoto). Google StreetView

Acht flexwoningen in Hansweert, dertien in Krabbendijke

20 juni, 2023

door: Han Verbeem

HANSWEERT / KRABBENDIJKE - De gemeente Reimerswaal wil volgend jaar circa 35 flexwoningen bouwen, waarvan 21 in Hansweert en Krabbendijke. Het gaat om tijdelijke, kleine huurwoningen voor starters, spoedzoekers en statushouders. Volgens het Reimerswaalse college worden het huizen met een hoogwaardige uitstraling. Woningcorporatie Beveland Wonen voert de bouw uit.

De plaatsing van de flexwoningen is onderdeel van de Bevelandse afspraken om de komende vijf jaar 450 nieuwe huizen te bouwen, om daarmee de woningnood aan te pakken. Daarbij beginnen de vijf gemeenten met de plaatsing van in totaal 200 flexwoningen, waarvan 35 in Reimerswaal. Deze blijven maximaal 30 jaar staan."Gelet op de situatie op de woningmarkt is er behoefte aan snel beschikbare en betaalbare  woningen voor verschillende doelgroepen," zo laat wethouder Maarten Both weten. "Flexwoningen voorzien in deze behoefte, het zijn kleine woningen die een tijdelijke woonoplossing bieden."

Locaties

Van de Reimerswaalse flexwoningen is van 21 huizen al bekend waar ze komen: dertien aan de Kruisbessenstraat in Krabbendijke en acht bij de Sloestraat in Hansweert. Voor de overige veertien zoekt het college nog naar geschikte locaties in de andere dorpen van Reimerswaal. Volgens het college zijn hiervoor nog geen keuzes gemaakt. Minimaal de helft van de te bouwen tijdelijke woningen is bedoeld voor starters op de woningmarkt; maximaal twintig procent is voor spoedzoekers en maximaal dertig procent voor statushouders.

Bijeenkomsten

De direct omwonenden hebben van de gemeente inmiddels een brief ontvangen over de komst van de flexwoningen. Ook zijn er twee informatiebijeenkomsten, op 3 juli in dorpshuis Kaj Munk in Hansweert en op 12 juli in De Meiboom in Krabbendijke. Belangstellenden kunnen zich tot 29 juni aanmelden bij de gemeente Reimerswaal. Dat kan telefonisch (0113 395 000) of per e-mail: gemeente@reimerswaal.nl


Deel dit artikel


Advertentie
Advertentie

Lees ook

Inhaalactie loopt verkeerd af bij Kruiningen
112 nieuws Kruiningen

Inhaalactie loopt verkeerd af bij Kruiningen

5 september, 2026

Op de Oude Rijksweg botste een motorrijder bij een inhaalmanoeuvre tegen een auto.

De auto kwam tegen de boom tot stilstand.
112 nieuws Kattendijke

Auto crasht tegen boom in Kattendijke

5 september, 2026

De auto kwam vanaf de Kattendijksedijk en verloor in de bocht de controle.

Ooit lag in het huidige Verdronken Land van Zuid-Beveland de rijke handelsstad Reimerswaal.
Reimerswaal (stad) Vergeten Volksverhalen

De meermin en de ondergang van Reimerswaal

5 september, 2026

Deze zomer plaatsen we elke zaterdag één van de vele sagen en legenden uit de Bevelanden. Vandaag deel zes in de serie 'vergeten volksverhalen': De meermin en de ondergang van Reimerswaal.

De brandweer zaagt een omgewaaide boom in stukken.
112 nieuws Goes

Boom valt op Deltaweg, brandweer maakt weg vrij

4 september, 2026

De stevige wind heeft vrijdag op meerdere plekken voor overlast gezorgd.

Onder de motorkap was rookontwikkeling.
112 nieuws Krabbendijke

Brand onder motorkap auto bij tankstation

4 september, 2026

Een Peugeot heeft vrijdagmiddag schade opgelopen door brand bij tankstation De Vliete langs de A58 bij Krabbendijke.

Het vuurwerk is aangetroffen in één van de garageboxen aan het Brouwerijpad in Wemeldinge.
112 nieuws Wemeldinge

Bijna 1.500 stuks illegaal vuurwerk gevonden in Wemeldinge

4 september, 2026

In een garagebox in Wemeldinge zijn 1.500 stuks verboden vuurwerk aangetroffen, waaronder explosieven uit de zwaarste categorie.

De Poelplein-rotonde
Goes verkeersveiligheid

Dubbelrotonde Poelplein móet veiliger. maar: 'Waterleiding zit in de weg'

4 september, 2026

De gemeente wil daarmee de verkeersveiligheid voor fietsers bij het Poelplein verbeteren, maar moet daarbij rekening houden met de aanwezige ondergrondse infrastructuur.

De Oosterschelde bij Kamperland
Geopark Schelde Delta Kamperland

Nieuwe getijden-natuurentree bij camping Anna Friso in Kamperland

4 september, 2026

Bij camping Anna Friso in Kamperland wordt maandag 7 september de nieuwe getijden-natuurentree langs de Oosterschelde geopend.