Saxofoonconcert 'Niet Scheuren maar Kleuren'
13 oktober, 2023
door: Marcel Steenbakker
Ovezande - De saxofoon wordt doorgaans gezien als een jazz-instrument pur sang maar de sax is zoveel meer. Wim de Veth is één van de mensen die al jaren proberen de saxofoon bij een groter publiek aan te prijzen als klassiek instrument.
De uitvinder van de saxofoon, Adolphe Sax, zal het instrument hoogstwaarschijnlijk als klassiek instrument bedoeld hebben. Met de warme saxofoonklanken is zo’n gekleurd concert een verademing in onze vaak onrustige alsmaar gehaaste en lawaaierige maatschappij. Een concert waarbij men tot rust komt en mensen vaak positief verrast zijn door de klassieke klanken die een saxofoon kan voortbrengen.
Wim de Veth en percussionist Sven Buuron traden al eens eerder op in de kerk van Ovezande. Ruim 100 mensen genoten van de geanimeerde klassieke stukken. Klassiek en vooral speels, verfrissend en verrassend. Er kwamen veel verzoeken binnen om nog eens een concert te geven dus treden zij nu weer op in de kerk van Ovezande onder de naam “Sarimba”.
Gevarieerd programma
De Veth en Buuron zullen als duo een zeer afwisselend klassiek programma ten gehore brengen op saxofoon en marimba/vibrafoon. Percussionist Sven Buuron zal ook een paar keer een solo optreden verzorgen met verschillende slagwerkinstrumenten. Er worden werken van o.a Astor Piazzolla, David Maslanka, Ennio Moricone, Maurice Ravel en George Bizet gespeeld.
Verder zal saxofonist Wim de Veth wat vertellen over het Vredesproject Sax4Pax waarbij de saxofoon een centrale rol speelt en zijn ervaringen hierover in een uniek gesprek met paus Franciscus in april van dit jaar.
De entree is gratis maar gezien een dergelijk concert toch kosten met zich meebrengt wordt er na afloop van het concert een vrijwillige bijdrage gevraagd.
Iedereen is zondag 15 oktober 15.00 uur van harte welkom, inloop 14.30 uur.
Aanmelden is niet verplicht maar wordt wel op prijs gesteld. Aanmelden kan via de mail rk.ovezande@zeelandnet.nl of door een briefje in de bus van de kerk te doen.
Deel dit artikel
Lees ook
Goes gluurde massaal bij de buren tijdens eerste editie festival
29 juni, 2026
Achtertuinen, opritten en binnenplaatsen veranderden zondag voor één dag in kleine podia tijdens de eerste editie van Gluren bij de Buren Goes. Verspreid over de gemeente vonden 125 optredens plaats, waarbij bezoekers wandelend of fietsend van locatie naar locatie trokken.
Archief gemeente Borsele vier weken gesloten door verbouwing
29 juni, 2026
Het gemeentearchief van Borsele is van 17 augustus tot en met 11 september tijdelijk niet toegankelijk. Door een verbouwing van de archiefruimte kunnen inwoners in die periode geen fysieke archiefstukken, bouwdossiers of genealogische documenten opvragen.
WK-kraker tegen Marokko om 03.00 uur: supporters staan voor dilemma
29 juni, 2026
Na een sterke groepsfase staat Oranje in de zestiende finale van het WK. In de nacht van maandag op dinsdag wacht de kraker tegen Marokko. De aftraptijd van 03.00 uur zorgt op De Bevelanden voor een flink dilemma: blijven supporters op of kiezen ze toch voor hun nachtrust?