Dennis Sommeijer, programmeur Klomppop
Dennis Sommeijer, programmeur Klomppop Omroep Zeeland

TEVREDEN PROGRAMMEUR ZIET KLOMPPOP GROEIEN

28 mei, 2023

Van onze redactie

OVEZANDE - Festival Klomppop blijft groeien. Dat is te zien aan de totale bezoekersaantallen, maar ook de verspreiding over het weekend. Klomppop heeft dit jaar bijvoorbeeld meer weekendtickets verkocht dan anders. De organisatie kijkt tevreden terug op de 41e editie.

"De vrijdag is bij ons nu meer een volwaardige festivaldag", vertelt programmeur Dennis Sommeijer. "Bij de afsluiter vrijdag stond er al een hele tent vol. Ook hebben we wat meer campingtickets verkocht, dus er zijn steeds meer mensen die er een heel weekend van maken."

Ook ziet hij dat er niet alleen veel bezoekers uit de buurt komen, maar ook festivalgangers van verder weg. "We hebben ook echt wel een dijk van een programma", zegt hij trots.

 

Vaste gasten

"Wij komen hier al jaren", zegt een vrouw met een Klomppop-shirt aan. "Toevallig is net ons nieuwe huis in Ovezande opgeleverd, dus we kunnen vanavond naar huis kruipen." Volgens haar is het vooral de sfeer die het festival maakt wat het is. "We kennen hier heel veel mensen, dat maakt het ontzettend gezellig. Het is een beetje ons kent ons, net als bij Hrieps."
 
Dat het festival steeds groter wordt, doet daar volgens haar niks aan af. "Ik heb zin in deze laatste dag."
 
Een man die even van het zonnetje geniet, roemt vooral de diversiteit in het programma. "Leuk straattheater, allerlei aparte dingetjes die je in het dagelijks leven niet ziet en nu tegenkomt. En het weer is goed, dus dat is genieten."
 
Hij heeft zijn kaartje vanmiddag nog bij de ingang gekocht. "We zijn op de fiets gestapt, kaartje gekocht en naar binnen. Als het geregend had, was ik niet gekomen."

 

Laatste moment

Dat is iets wat volgens Sommeijer meer gebeurt. "De capaciteit van het festivalterrein is inmiddels zo groot, dat we eigenlijk niet uitverkopen. Mensen die vandaag op zondag naar het straattheater komen kijken, kopen hun kaartje vaak wel op het laatste moment."

Maar dat levert geen problemen op. Sommeijer is een tevreden man: "De voorverkoop was een beetje in lijn met andere jaren. Volgens mij is er gisteren nog een mooie piek geweest online en aan de kassa."
 
Ook over het festivalverloop zelf heeft hij niks te klagen. "Geweldig mooi", vat hij zijn gevoel samen. "Overal gebeurt precies wat de bedoeling is. Ik heb er een heel goed gevoel over." En dan ook nog een stralend zonnetje... "Prachtig. Ik hoor van iedereen die al wat festivals heeft bezocht dat dit de eerste is met echt festivalweer. De festivalzomer is begonnen."
 
Het festival is vrijdag begonnen en is vandaag aan zijn laatste dag toegekomen. Dit jaar bestond de line-up onder andere uit Froukje, Moss, Belle and The Beats en Dubbel D De Dijk Tributeband.
 
Dit is een bericht van Omroep Zeeland

Deel dit artikel


Advertentie
Ons Boeregoed
Advertentie

Lees ook

Groep 7/8 van basisschool De Welle
Kruiningen Textiel Race

Oude kleren uit de kast, kinderen in actie: Kickoff Textiel Race

6 maart, 2026

Bij basisschool De Welle in Kruiningen klonk donderdagmiddag het startsein voor de Textiel Race. Groep 7/8 gaat de komende vier weken aan de slag met oude en kapotte kleding. Spelenderwijs leren de kinderen over repareren, hergebruik en recycling en ontdekken ze hoe kleine acties een groot verschil kunnen maken voor mens en milieu.

Vrouwendag: Platepolder krijgt kunstwerk, onthulling pas in april
Vrouwendag Platenpolder

Vrouwendag: Platepolder krijgt kunstwerk, onthulling pas in april

6 maart, 2026

Zondag 8 maart is het Internationale Vrouwendag, en ook in de Bevelanden staan er diverse activiteiten op stapel. Zo ook het initiatief van de vrouwelijke leden van de Borselse gemeenteraad: in de nieuwe wijk Platepolder komt kunstwerk ter ere van vrouwen uit de Nederlandse geschiedenis.

Martin Wissekerke (D66) gaat voor wethouderschap
Goes D66

Martin Wissekerke (D66) gaat voor wethouderschap

6 maart, 2026

D66 Goes schuift Martin Wissekerke naar voren als beoogd wethouder, indien de partij deelneemt in een nieuw college. De partij zegt daarmee te willen bouwen "aan een gemeente waar inwoners meer betrokken worden bij plannen en besluiten."

Wethouder Van Belzen presenteert het nieuwe portaal.
Bevelanden belevingseconomie

Bevelandse gemeenten lanceren ‘belevings-portaal’ voor versterking regio

5 maart, 2026

De vijf Bevelandse gemeenten (Borsele, Goes, Kapelle, Noord-Beveland en Reimerswaal) hebben op donderdag een nieuwe 'belevings'-regioportaal gelanceerd, tijdens een netwerkbijeenkomst bij Seafarm in Kamperland. Dit portaal is bedoeld om de regio sterker en aantrekkelijker op de kaart te zetten.

Inspectie in de oostbuis
Verkeer Afsluiting

Blokrijden door de Westerscheldetunnel: dit is het plan tijdens de grootschalige scheurreparatie

4 maart, 2026

In bloktijden door de westbuis van de Westerscheldetunnel én alleen als je gereserveerd hebt. Dat zijn de gevolgen voor het verkeer als begin volgend jaar de grote scheur in de tunnel wordt gerepareerd. Er zit nog een grote maar aan: het plan kan alleen slagen als het aantal passages door de tunnel drastisch afneemt. "Niet de meest makkelijke oplossing. Maar wel de meest gewilde", zegt gedeputeerde Harry van der Maas tijdens een persconferentie.

De onthulling
Wemeldinge IKC

Naam nieuwe gymzaal Wemeldinge bekend

4 maart, 2026

De nieuwe gymzaal bij het Integraal Kindcentrum (IKC) in Wemeldinge heeft een naam: ‘De Wemelaar’. Maandag konden leerlingen, inwoners en andere betrokkenen tijdens een kijkmoment op de bouwplaats alvast een eerste kijkje nemen in het bijna klaarstaande gebouw.

De Bevelanden doen het goed, met de bouw van nieuwe wonineg.
Woningbouw Bevelanden

Bevelandse gemeenten lopen voorop bij woningbouw

4 maart, 2026

In tegenstelling tot het landelijk gemiddelde liggen de Bevelandse gemeenten grotendeels op koers met de bouwplannen of hebben hun doelstellingen zelfs al overtroffen. Dat blijkt uit onderzoek van Streekomroep De Bevelanden in samenwerking met Omroep Zeeland en NOS.

Proefstembureau geopend in Kruiningen
Kruiningen Verkiezingen

Proefstembureau geopend in Kruiningen

3 maart, 2026

Inwoners van Reimerswaal kunnen zich sinds deze week voorbereiden op de gemeenteraadsverkiezingen in de Bibliotheek Kruiningen. Daar is een proefstembureau geopend waar bezoekers de stemprocedure kunnen oefenen en vertrouwd raken met het stemmen.