De geplande nieuwbouw.
De geplande nieuwbouw. Bron: gemeente Goes

Winkels Beukenhof tijdens nieuwbouw naar Zeelandhallen

11 juni, 2026

door: Daniël Zwemer

GOES - De winkels in winkelcentrum De Beukenhof, ook bekend als De Bussel, verhuizen tijdens de geplande sloop en nieuwbouw tijdelijk naar de Zeelandhallen. Het college heeft daarmee ingestemd, zo heeft de gemeente donderdag bekendgemaakt. Tussen 2027 en 2030 gaat het winkelcentrum in Goes-Zuid op de schop. Er zijn al langer plannen voor een vernieuwing van de winkels. Er is onder meer een supermarkt, slijterij, drogisterij en bakkerij gevestigd.

Het huidige winkelcentrum wordt volledig gesloopt en vervangen door een nieuw complex met meer winkelruimte, 38 appartementen en een inpandige parkeergarage. Om dat mogelijk te maken moeten de supermarkt en overige winkels tijdelijk verhuizen. Zij blijven tijdens de bouw open in een deel van de Zeelandhallen, dat nu nog wordt gebruikt als tijdelijke opvanglocatie. Die opvang stopt in november, waarna de ruimte wordt omgebouwd.  

Moderner winkelgebied 

De herontwikkeling is al langere tijd in voorbereiding. Volgens de gemeente is het huidige winkelcentrum sterk verouderd en is vernieuwing nodig om het gebied in Goes-Zuid te verbeteren. De plannen moeten zorgen voor een moderner winkelgebied en een betere inrichting van de openbare ruimte. 

Het nieuwe complex krijgt naast extra winkelruimte ook fors meer woningen. Het aantal appartementen gaat van zes naar 38. Ook het tankstation dat nu nog bij het winkelcentrum ligt, verdwijnt uit het gebied. 

Parkeergarage 

Verder verandert de manier van parkeren ingrijpend. De huidige parkeerterreinen maken plaats voor een inpandige parkeergarage met 147 plekken. Die is bedoeld voor bezoekers, werknemers en bewoners. Om overlast in de omgeving te voorkomen komt er een parkeerregime met tarieven en abonnementen. 

De sloop en de nieuwbouw staan gepland tussen 2027 en 2030. Als alles volgens planning verloopt, moet het vernieuwde winkelcentrum uiterlijk in 2030 klaar zijn.  

 


Deel dit artikel


Advertentie
Advertentie

Lees ook

De klokkentoren is herplaatst.
Noord-Beveland Geersdijk

Hoogste punt bereikt bij Drenthehuis Geersdijk

9 oktober, 2026

Met de renovatie en verduurzaming krijgt het Drenthehuis een vernieuwde toekomst als dorpsvoorziening. De karakteristieke klokkentoren blijft daarbij behouden.

Auto gelanceerd over Schoorse Zeedijk bij Kapelle, 1 gewonde
Kapelle 112 nieuws

Auto gelanceerd over Schoorse Zeedijk bij Kapelle, 1 gewonde

9 oktober, 2026

De bestuurder van een Peugeot is vanavond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval waarbij de auto gelanceerd werd over de Schoorse Zeedijk. De auto kan als verloren beschouwd worden. 

De bakker brengt het brood langs de tafels
Heinkenszand Borsele

Ook Borselse kinderen ontbijten met de burgemeester

9 oktober, 2026

Vrijdagochtend gingen de kinderen aan tafel in de raadszaal van het gemeentehuis in Heinkenszand.

Zeelandbrug vrijdagavond alweer open na eerdere afronding werkzaamheden
Zeelandbrug Colijnsplaat

Zeelandbrug vrijdagavond alweer open na eerdere afronding werkzaamheden

9 oktober, 2026

De Zeelandbrug gaat vrijdag 9 oktober om 18.00 uur weer open voor gemotoriseerd verkeer. De renovatie van de beweegbare delen is drie dagen eerder klaar dan gepland. Gedeputeerde Harry van der Maas spreekt van goed nieuws voor de Zeeuwse weggebruiker, die de afgelopen weken moest omrijden vanwege de afsluiting. De scheepvaart kan vanaf maandag 12 oktober om 09.00 uur weer onder de brug door.

De regenboog als Bijbels symbool van verzoening.

Nieuwsanalyse - De regenboog: één symbool, verschillende betekenissen

9 oktober, 2026

De regenboogvlag hangt bij gemeentehuizen als steun voor de LHBTIQ+-gemeenschap. Maar de regenboog heeft ook een diepgewortelde betekenis in het christendom. En dat schuurt.

De Regenboogvlag wappert niet op zondag 11, maar maandag 12 oktober.
Coming Out Day Regenboogvlag

De Regenboogvlag gaat aan top.. maar niet op zondag

8 oktober, 2026

Dit jaar valt Coming Out Day op een zondag, en daarom gaat de vlag in de meeste Bevelandse gemeenten op maandag 12 oktober aan top.

Politie onderzoekt diefstal laadkabels, slachtoffer looft 1.000 euro uit
Bevelanden 112 nieuw

Politie onderzoekt diefstal laadkabels, slachtoffer looft 1.000 euro uit

8 oktober, 2026

De politie doet onderzoek naar meerdere diefstallen van laadkabels op de Bevelanden. Onder meer in Goes, Heinkenszand en ’s-Gravenpolder zijn kabels weggenomen. Een van de slachtoffers heeft camerabeelden openbaar gemaakt en looft 1.000 euro uit voor de gouden tip.

Begraafplaats Waarde wordt uitgebreid: huidige locatie raakt rond 2030 vol
Waarde Begraafplaats

Begraafplaats Waarde wordt uitgebreid: huidige locatie raakt rond 2030 vol

8 oktober, 2026

De begraafplaats Memento Mori in Waarde krijgt de komende jaren flink meer ruimte. De huidige begraafplaats raakt naar verwachting rond 2030 vol, waardoor de gemeente een naastgelegen perceel heeft aangekocht. Vanaf vrijdag begint daar de eerste fase van de uitbreiding. Uiteindelijk ontstaat ruimte voor ongeveer 1.100 nieuwe graven.