Zeelandbrug vanaf september zes weken afgesloten
30 juli, 2026
door: Han Verbeem
COLIJNSPLAAT - De Zeelandbrug gaat dit najaar ruim zes weken dicht voor gemotoriseerd verkeer vanwege een ingrijpende renovatie van de basculebrug. De werkzaamheden beginnen op dinsdag 1 september en duren tot en met maandag 12 oktober. In die periode is de brug afgesloten voor auto's, motoren, vrachtverkeer en landbouwverkeer. Fietsers en hulpdiensten kunnen de brug wel blijven gebruiken.
De afsluiting heeft grote gevolgen voor inwoners, forenzen, ondernemers en bezoekers van Noord-Beveland en Schouwen-Duiveland. Automobilisten moeten rekening houden met langere reistijden en omrijden via de N57 over de Oosterscheldekering of via de A4 en A58. Ook het openbaar vervoer rijdt volgens aangepaste routes en dienstregelingen.
Oproep thuiswerken
De provincie Zeeland roept forenzen op om, waar mogelijk, thuis te werken, buiten de spits te reizen of een alternatief vervoermiddel te kiezen. De renovatie is volgens de provincie nodig om de veiligheid en betrouwbaarheid van de beweegbare brug voor de komende 25 jaar te waarborgen. De bouwcombinatie BAM Infra Nederland en SPIE Nederland is door de provincie geselecteerd voor het totale project. Zij zijn verantwoordelijk voor de renovatie van de basculebrug en de vervanging van het asfalt over de volledige Zeelandbrug. De feitelijke renovatie van het stalen rijdek van de basculebrug wordt uitgevoerd door Qumey Metaal.
Deel dit artikel
Lees ook
Zeelandbrug vrijdagavond alweer open na eerdere afronding werkzaamheden
9 oktober, 2026
De Zeelandbrug gaat vrijdag 9 oktober om 18.00 uur weer open voor gemotoriseerd verkeer. De renovatie van de beweegbare delen is drie dagen eerder klaar dan gepland. Gedeputeerde Harry van der Maas spreekt van goed nieuws voor de Zeeuwse weggebruiker, die de afgelopen weken moest omrijden vanwege de afsluiting. De scheepvaart kan vanaf maandag 12 oktober om 09.00 uur weer onder de brug door.
Politie onderzoekt diefstal laadkabels, slachtoffer looft 1.000 euro uit
8 oktober, 2026
De politie doet onderzoek naar meerdere diefstallen van laadkabels op de Bevelanden. Onder meer in Goes, Heinkenszand en ’s-Gravenpolder zijn kabels weggenomen. Een van de slachtoffers heeft camerabeelden openbaar gemaakt en looft 1.000 euro uit voor de gouden tip.
Begraafplaats Waarde wordt uitgebreid: huidige locatie raakt rond 2030 vol
8 oktober, 2026
De begraafplaats Memento Mori in Waarde krijgt de komende jaren flink meer ruimte. De huidige begraafplaats raakt naar verwachting rond 2030 vol, waardoor de gemeente een naastgelegen perceel heeft aangekocht. Vanaf vrijdag begint daar de eerste fase van de uitbreiding. Uiteindelijk ontstaat ruimte voor ongeveer 1.100 nieuwe graven.