ZOMERCONCERTEN OP CARILLON GROTE OF MARIA MAGDALENAKERK
7 juni, 2023
door: Marcel Steenbakker
GOES – Stichting Goese Beiaard organiseert jaarlijks de zomerconcerten in juni waarbij het carillon van de Grote of Maria Magdalenakerk bespeeld wordt door de eigen stadsbeiaardier en gastbeiaardiers. De concerten vinden plaats op 8, 15, 22 en 29 juni.
Gastbeiaardiers Emily Kim, Maria Krunic en Abby Pan zullen donderdag 8 juni onder leiding van de Vlaamse beiaardier Eddy Mariën de concertreeks openen. Kim, Krunic en Pan zijn student aan de Mechelse Beiaardschool waar Mariën docent is. Laatstgenoemde werd na het voltooien van pianostudies aan het Muziekconservatorium van Mechelen en de Koniklijke Beiaardschool ‘Jef Denyn’, stadsbeiaardier van Mechelen, Leuven, Halle en de gemeente Meise.
Het internationale trio opent de concertreeks met composities van Thiele, Lefèvre, Albéniz, Byrnes, Fischer, Gouwens, Barnes, Allard, Badings, Kozma en Peterson.
Stadscomponist Anne-Maartje Lemereis
Tijdens het laatste concert op donderdag 29 juni speelt stadsbeiaardier Rien Donkersloot een compositie van stadscomponist Anne-Maartje Lemereis. Zij heeft speciaal voor het carillon een compositie gemaakt welke dan in première gaat.
Het zomerconcert op 8 juni begint om 20.00 uur. De aanbevolen luisterplaats is de Manhuistuin, ingang Zusterstraat in Goes. De toegang is gratis.
Deel dit artikel
Lees ook
Oude kleren uit de kast, kinderen in actie: Kickoff Textiel Race
6 maart, 2026
Bij basisschool De Welle in Kruiningen klonk donderdagmiddag het startsein voor de Textiel Race. Groep 7/8 gaat de komende vier weken aan de slag met oude en kapotte kleding. Spelenderwijs leren de kinderen over repareren, hergebruik en recycling en ontdekken ze hoe kleine acties een groot verschil kunnen maken voor mens en milieu.
Vrouwendag: Platepolder krijgt kunstwerk, onthulling pas in april
6 maart, 2026
Zondag 8 maart is het Internationale Vrouwendag, en ook in de Bevelanden staan er diverse activiteiten op stapel. Zo ook het initiatief van de vrouwelijke leden van de Borselse gemeenteraad: in de nieuwe wijk Platepolder komt kunstwerk ter ere van vrouwen uit de Nederlandse geschiedenis.
Martin Wissekerke (D66) gaat voor wethouderschap
6 maart, 2026
D66 Goes schuift Martin Wissekerke naar voren als beoogd wethouder, indien de partij deelneemt in een nieuw college. De partij zegt daarmee te willen bouwen "aan een gemeente waar inwoners meer betrokken worden bij plannen en besluiten."
Bevelandse gemeenten lanceren ‘belevings-portaal’ voor versterking regio
5 maart, 2026
De vijf Bevelandse gemeenten (Borsele, Goes, Kapelle, Noord-Beveland en Reimerswaal) hebben op donderdag een nieuwe 'belevings'-regioportaal gelanceerd, tijdens een netwerkbijeenkomst bij Seafarm in Kamperland. Dit portaal is bedoeld om de regio sterker en aantrekkelijker op de kaart te zetten.
Blokrijden door de Westerscheldetunnel: dit is het plan tijdens de grootschalige scheurreparatie
4 maart, 2026
In bloktijden door de westbuis van de Westerscheldetunnel én alleen als je gereserveerd hebt. Dat zijn de gevolgen voor het verkeer als begin volgend jaar de grote scheur in de tunnel wordt gerepareerd. Er zit nog een grote maar aan: het plan kan alleen slagen als het aantal passages door de tunnel drastisch afneemt. "Niet de meest makkelijke oplossing. Maar wel de meest gewilde", zegt gedeputeerde Harry van der Maas tijdens een persconferentie.
Naam nieuwe gymzaal Wemeldinge bekend
4 maart, 2026
De nieuwe gymzaal bij het Integraal Kindcentrum (IKC) in Wemeldinge heeft een naam: ‘De Wemelaar’. Maandag konden leerlingen, inwoners en andere betrokkenen tijdens een kijkmoment op de bouwplaats alvast een eerste kijkje nemen in het bijna klaarstaande gebouw.
Bevelandse gemeenten lopen voorop bij woningbouw
4 maart, 2026
In tegenstelling tot het landelijk gemiddelde liggen de Bevelandse gemeenten grotendeels op koers met de bouwplannen of hebben hun doelstellingen zelfs al overtroffen. Dat blijkt uit onderzoek van Streekomroep De Bevelanden in samenwerking met Omroep Zeeland en NOS.
Proefstembureau geopend in Kruiningen
3 maart, 2026
Inwoners van Reimerswaal kunnen zich sinds deze week voorbereiden op de gemeenteraadsverkiezingen in de Bibliotheek Kruiningen. Daar is een proefstembureau geopend waar bezoekers de stemprocedure kunnen oefenen en vertrouwd raken met het stemmen.