Burgemeester Cees van den Bos verwelkomt de nieuwe Goese burger en feliciteert haar ouders
Burgemeester Cees van den Bos verwelkomt de nieuwe Goese burger en feliciteert haar ouders Hans Colijn, Streekomroep De Bevelanden

‘REGENBOOGKINDJE’ BOBBI IS VEERTIGDUIZENDSTE INWONER GOES

22 juli, 2024

door: Peter van den Assem

GOES – De gemeente Goes heeft maandagmorgen de veertigduizendste inwoner officieel welkom geheten. Het gaat om Bobbi Pahlad van Tiggelhoven. Zij is op 2 juni geboren. Burgemeester Cees van den Bos ging woensdagochtend bij de trotse ouders langs.

De ouders zijn Clarence Pahlad en Anouk van Tiggelhoven. Alle aandacht voor hun dochter vinden ze wel bijzonder. Dat hadden ze niet verwacht. Maar belangrijker: voor hen is de geboorte van Bobbi (ze heeft de achternaam van zowel haar vader als die van haar moeder gekregen) er een met een gouden randje.

Luister hieronder naar het gesprek dat verslaggever Peter van den Assem had met de ouders van Bobbi en met burgemeester Cees van den Bos.

CADEAUTJE

In 2020 verloren Anouk en Clarence een dochtertje tijdens de zwangerschap. “We hadden altijd gehoopt dat er nog een kindje zou komen”, zegt Anouk. “En zij is nu, vier jaar later geboren. Het was niet meer verwacht, maar wel gehoopt. Ze is echt een cadeautje. Bobbi is een bijzonder kindje.”

REGENBOOGKINDJE

Een kindje dat geboren wordt na een – zoals dat heet – stil geboren baby, wordt ook wel een ‘regenboogkindje’ genoemd, legt Anouk uit. Burgemeester Cees van den Bos spreekt van ‘een klein wonder’. Hij is blij met de nieuwe inwoonster. Want ook voor Goes betekent die veertigduizendste burger iets.

RAADSZETELS

Heeft Goes op 1 januari 2025 nog steeds minimaal veertuigduizend inwoners, dan breidt de gemeenteraad in 2026 (na de verkiezingen) uit met twee zetels: van 25 naar 27 zetels. Het aantal raadsleden wordt namelijk afgestemd op het aantal inwoners van een gemeente.

Burgemeester Cees van den Bos praat nog even na met Anouk van Tiggelhoven en Clarence Pahlad. © foto Hans Colijn, Streekomroep De Bevelanden

GROEI AANTAL INWONERS

Voor zover nu bekend is Goes halverwege de zestiende eeuw begonnen met het tellen van het aantal inwoners. In 1557 waren dat er 1700. In 1970 groeide het inwoneraantal opeens fors, omdat op 1 januari van dat jaar een aantal omliggende dorpen aan de gemeente werd toegevoegd. Op dat moment telde Goes 18.000 inwoners. Eind jaren negentig passeerde het inwonertal de 35.000.


Deel dit artikel


Advertentie
Advertentie

Lees ook

Goes gluurde massaal bij de buren tijdens eerste editie festival
Goes Cultuur

Goes gluurde massaal bij de buren tijdens eerste editie festival

29 juni, 2026

Achtertuinen, opritten en binnenplaatsen veranderden zondag voor één dag in kleine podia tijdens de eerste editie van Gluren bij de Buren Goes. Verspreid over de gemeente vonden 125 optredens plaats, waarbij bezoekers wandelend of fietsend van locatie naar locatie trokken.

Politie gebruikt taser bij arrestatie na achtervolging
Kapelle 112 nieuws

Politie gebruikt taser bij arrestatie na achtervolging

29 juni, 2026

De politie heeft vannacht na een achtervolging iemand aangehouden. Daarbij gebruikte de politie haar stroomstootwapen (taser).

Archief gemeente Borsele vier weken gesloten door verbouwing
Borsele Werkzaamheden

Archief gemeente Borsele vier weken gesloten door verbouwing

29 juni, 2026

Het gemeentearchief van Borsele is van 17 augustus tot en met 11 september tijdelijk niet toegankelijk. Door een verbouwing van de archiefruimte kunnen inwoners in die periode geen fysieke archiefstukken, bouwdossiers of genealogische documenten opvragen.

WK-kraker tegen Marokko om 03.00 uur: supporters staan voor dilemma
Voetbal Sport

WK-kraker tegen Marokko om 03.00 uur: supporters staan voor dilemma

29 juni, 2026

Na een sterke groepsfase staat Oranje in de zestiende finale van het WK. In de nacht van maandag op dinsdag wacht de kraker tegen Marokko. De aftraptijd van 03.00 uur zorgt op De Bevelanden voor een flink dilemma: blijven supporters op of kiezen ze toch voor hun nachtrust? 

Geen treinen door fatale aanrijding
Goes 112 nieuws

Geen treinen door fatale aanrijding

29 juni, 2026

Vanwege een dodelijke aanrijding op het spoor bij Arnemuiden rijden momenteel geen treinen tussen Goes en Middelburg.

Traumahelikopter ingezet bij noodsituatie in Wolphaartsdijk
Wolphaartsdijk 112 nieuws

Traumahelikopter ingezet bij noodsituatie in Wolphaartsdijk

29 juni, 2026

Bij een noodsituatie aan de Hoofdstraat in Wolphaartsdijk zijn afgelopen weekend ten minste twee personen gewond geraakt. Eén van hen is per traumahelikopter naar het ziekenhuis vervoerd.

Hulpdiensten bij de duikplaats.
112 nieuws Wilhelminadorp

Duiker in problemen bij Wilhelminadorp

28 juni, 2026

De hulpdiensten zijn zaterdagmiddag uitgerukt voor een duiker die in de problemen was geraakt bij de duikplaats.

Man gewond bij steekincident AZC Goes, verdachte aangehouden
112 nieuws Goes

Man gewond bij steekincident AZC Goes, verdachte aangehouden

28 juni, 2026

Mogelijk is sprake van een nasleep van een eerder incident tussen bewoners.