Waarom daglicht zo gezond is
4 april, 2024
Elke dag wordt het langer licht. En de dagen zijn ondertussen langer dan de nachten. Dat is goed voor de mens, bespreken Jesse Sprikkelman en Ron Selles in The X Vibe.
De afgelopen maand hebben we er veel licht bij gekregen. "De dagen worden in maart zo’n 4 minuten per dag langer en het tempo waarmee het langer licht wordt bereikt jaarlijks op 20 of 21 maart het hoogtepunt", legt WeerOnline uit. "In een maand tijd krijgen we er twee uur daglicht bij!"
Vitamine D
Daglicht is erg goed voor je gezondheid. Je merkt vast dat je in de winter meer slaap nodig hebt. En sneller vermoeid bent. Wanneer je lichaam blootgesteld wordt aan daglicht wordt er vitamine D aangemaakt. Dit kan vermoeidheid, lusteloosheid en depressieve gevoelens voorkomen.
Hoe lang moet je dan per dag buiten zijn? Het antwoord is simpel: hoe meer hoe beter. Een half uurtje blootstelling aan daglicht wordt gezien als de minimale hoeveelheid. Daardoor ervaar je de gezondheidsvoordelen al. Het wordt aangeraden om aan het begin van je dag al wat daglicht mee te pakken.
In The X Vibe draaien Jesse Sprikkelman en Ron Selles de beste EDM-tracks. En ze bespreken het laatste lifestyle-nieuws. Je hoort ze elke zaterdagavond tussen 22.00 uur en 23.00 uur op SOB FM. Of beluister de uitzending via www.thexvibe.nl.
Deel dit artikel
Lees ook
De Kettingreactie Jaaroverzicht 2025 - zo beleefden de Bevelanden het afgelopen jaar
27 december, 2025
In het laatste weekend van 2025 blikt Henk Ketting in De Kettingreactie terug op een jaar vol gebeurtenissen in de Bevelanden. Van vrolijke momenten tot ingrijpende gebeurtenissen: alles komt voorbij in het speciale Jaaroverzicht op zaterdag en zondag vanaf 12.00 uur bij Streekomroep de Bevelanden.
Finalisten landelijk Regio Songfestival 2024 zijn bekend
12 oktober, 2024
De afgelopen maanden hebben alle dertien regionale omroepen binnen hun eigen regio gezocht naar de ultieme kandidaat die wordt afgevaardigd naar de finale van het Regio Songfestival op 9 november. Deze dertien finalisten zijn vandaag bekendgemaakt tijdens de persbijeenkomst bij Brasserie Villa Heideheuvel in Hilversum.